ПРО НАС

Центр польської культури "Аккерман" в Одеській області був створений в 2004 році, який був оголошений роком Польщі в Україні.
До нашого товариства входять громадяни України як з польськими коріннями так і представники інших національностей, яким подобається польські мова, культура, народні звичаї.

При товаристві проводяться заняття з вивчення польської мови, щорічно відзначаються польські державні свята: День Конституції 3 травня, День Незалежності, День Полоніі і поляків за кордоном, Різдво Христове, Великдень.
Білгород-Дністровські поляки активно беруть участь у громадському та культурному житті міста та області.
Один із стратегічних напрямків діяльності товариства - створення нових контактів та можливостей для співпраці між Україною та Польщею, молоддю наших держав, реалізація українсько-польських молодіжних проектів.
Міжнародний молодіжний обмін триває вже багато років - творчі колективи України та Польщі обмінювалися візитами, беручи участь у культурних акціях двох країн.
Сьогодні практично неможливо знайти творчий колектив нашого міста, який не побував би в Польщі і не брав участь у проведених там фестивалях.

З ряду молодіжних заходів можна виділити щорічне проведення молодіжного табору польської мови в селищі Затока за участю представників товариств Одеського консульського округу.
Навчання польському мови поєднується з відпочинком на морі та ознайомленням з культурною спадщиною нашого краю.
У той же час діти членів нашого суспільства відпочивають в молодіжних та спортивних таборах Польщі за підтримки польскогого уряду.

Але, звичайно, головний захід року для суспільства - це Міжнародний фестиваль польської культури «Аккерманський полонез», який проводиться щорічно з 2006 року.
Свого часу його учасниками були творчі колективи польських товариств України, Молдови, Білорусі, Росії, Чехії, Словаччини, а також Республіки Польщі. Також своє мистецтво на фестивалях демонструють артисти з польських товариств з Одеси, Донецька, Львова, Ізмаїла та інших міст України. Директором фестивалю є заступник голови товариства, Заслужений працівник культури України Валерій Цуркан. Його досвід роботи в Польщі, знання не з чуток польських звичаїв, багаторічні культурні зв'язки з цією країною стали запорукою успішної роботи Білгород-Дністровського польського товариства. Політика народної демократії, що проводиться Білгород-Дністровським польським товариством, знаходить своє продовження і в офіційних стосунках - сьогодні у міста тісні і дружні стосунки з багатьма громадами Республіки Польща, в тому числі офіційно встановлені партнерські відносини з містами Саноком і Старогардом Гданським.
Постійну і різнопланове сприяння у роботі товариства надають міська влада Білгорода-Дністровського, Генеральне Консульство Республіки Польща в Одесі, Сенат і Уряд Республіки Польща.
Інформація про нашу діяльність висвітлюється в засобах масової інформації, в тому числі на офіційних порталах міста Білгорода-Дністровського та Генерального Консульства Республіки Польща в Одесі.