НАШЕ МІСТО

Білгород-Дністровський розташований на півдні Одеської області на березі Дністровського лиману.
Адміністративно до його складу входить територія самого міста, а також селищ Затока і Сергіївка, розташованих на узбережжі Чорного моря.
Площа міста з курортними селищами - 32 кв. км., населення - 57 тис.осіб. Найближчий аеропорт (м.Одеса) - на відстані 70 км.
Помірно-континентальний клімат характеризується великою кількістю сонячних днів у році - понад 290.
Економіка - морський торговельний порт, виробництво домашнього взуття, медичного та електронного устаткування, хлібобулочні вироби.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Білгород - Дністровський - найдавніше місто України і один з найдавніших міст Європи, заснований в VI столітті до нашої ери стародавніми греками і офіційно налічує більше 2500 років.
До нашого часу дійшло понад 20 назв міста, але всі вони переводилися як Біле місто, біла фортеця.
Білгород в ХV столітті - одне з найбільших міст Європи з населенням 20 тис.осіб.
У цей час зводиться величезна кам'яна фортеця - сьогодні головний історичний пам'ятник міста.
Свій остаточний вигляд фортеця набула в результаті турецьких перебудов в XVI-XVIII століттях.

АКЕРМАНСЬКА ФОРТЕЦЯ - ПЕРЕМОЖЕЦЬ КОНКУРСУ 7 ЧУДЕС УКРАЇНИ 2011 РОКУ

Акерманська фортеця - одна з найбільших збережених фортець України, прекрасно збереглася до наших днів.
Фортеця являє собою замкнутий багатокутник площею понад 9 га. Периметр стін твердині становить 2,5 кілометри, а товщина стін коливається від 1,5 до 5 метрів, висота стін і веж - від 5 до 15 метрів.
З півночі фортечні стіни майже впритул підступають до Дністровського лиману. З боку суші фортеця оточена ровом, початкова глибина була 22 метри (сьогодні 13-14 метрів), ширина - 14 метрів.
Незважаючи на міцність укріплення, в 1484 після тривалої облоги його захопили турки й назвали Акерман (Біла фортеця). Понад 300 років перебувала фортеця під турецьким пануванням. У 1789 р Акерман перейшов під управління російських військ, а з 1832 р фортеця втратила військово-оборонну функцію. Серед численних веж, які збереглися, особливий інтерес викликають башти Овідія і Пушкіна.
За легендою, на початку ери римського поета Овідія за наказом імператора Августа було вислано в східну провінцію. У 8 м н.е. поет знайшов притулок в Тирі (Акермані).
У різний час фортеця відвідали й інші відомі особистості: Леся Українка, Максим Горький, Адам Міцкевич, Іван Нечуй-Левицький.

ВЕЛИКІ ВИГНАНЦІ В АКЕРМАНІ

* Важливою подією в історії міста стало відвідування Акермана великим російським поетом А. С. Пушкіним в 1821 році під час південної посилання.
Після відвідин Акерманської фортеці та подорожі по південному Придністров'ю були написані поетичне послання «До Овідія» і поема «Цигани»:
«... І правил Буджак паша з високих веж Акермана».
** Влітку 1825 в Акермані побував ще один великий вигнанець, класик польської літератури Адам Міцкевич. Він був висланий царським урядом на південь за участь у польській організації «Товариство філоматов». В Акермані Міцкевич перебував на запрошення свого приятеля по Віленського університету.

ІСТОРИЧНІ ОБ'ЄКТИ

1. Білгород-Дністровський краєзнавчий музей - один з найстаріших музеїв півдня Придністров'я. Заснований в 20-30 роках минулого століття. Сьогодні музейний фонд складає більше 63 000 предметів основного фонду.
2. Особняк поміщика Ярошевича, ХІХ століття, вул.Пушкіна, 26.
3. Каплиця з купіллю на джерелі Святого великомученика Іоанна Нового (Сочавського), вул.Шабська (берег лиману).

ЦЕНТР КУЛЬТУРИ ВИНА ШАБО

У 2009 році по сусідству з Акерманом в селі Шабо був відкритий Перший в Україні «Центр культури вина Шабо». Сьогодні це:
- Старовинний «Королівський підвал», створений понад 200 років тому швейцарськими переселенцями;
- Стародавній Хересний підвал, де в дубових бочках «дорослішає» унікальне вино;
- Величний Коньячний двір;
- Унікальний Шампанський будинок;
- Сучасний Цех холодного розливу;
- Музейний лабіринт із стародавніми міфами про вино;
- Фонтан Діоніса - грандіозна споруда - мультимедійна скульптура, створена відомим швейцарським художником Хуго Шер;
- Кінозал і мультівізіон.

ЧОРНОМОРСЬКИЙ КУРОРТ ЗАТОКА

Адміністративно входить до Білгород-Дністровської міської ради.
Розташований в екологічно чистій зоні, на косі між Дністровським лиманом і Чорним морем, тут функціонують близько 200 об'єктів рекреаційного призначення.
Курорт умовно розділений на три райони: Центральний (селище Затока), Сонячний і Лиманський (отримали назву від залізнично-дорожних станцій). У літній час на пляжах Затоки одночасно перебувають понад 150 тисяч відпочиваючих.

ЧОРНОМОРСЬКИЙ КУРОРТ СЕРГІЇВКА

Адміністративно входить до Білгород-Дністровської міської ради.
Розташований на березі Шаболатського лиману, розділеного піщаною косою-пляжем з Чорним морем, в 86 км від Одеси.
У ньому діють 8 санаторіїв, 1 гостинница і 32 установи тимчасового проживання. Санаторії мають водогрязевие, фізіотерапевтичні відділення, кабінети масажу, функціональної діагностики та штучного мікроклімату.